Pakiety medyczne

Każdy z nas z pewnością słyszał określenie pakiety medyczne. W praktyce jednak nie wszyscy wiedzą, jak działają pakiety medyczne i komu mogą się one najbardziej przydać. Pakiety medyczne to nic innego, jak wykupienie sobie prywatnego dostępu do niepublicznej opieki zdrowotnej.


Co warto wiedzieć o pakietach medycznych?


Pakiety medyczne mogą wykupywać zarówno osoby prywatne jak i firmy. W tym drugim przypadku to najczęściej pracodawcy wykupują pakiety medyczne dla swoich pracowników. Mają one wtedy odgrywać rolę motywacyjną oraz zachęcającą dla potencjalnych, nowych pracowników. Każda osoba prywatna również bez przeszkód może wykupić pakiet medyczny dla siebie albo swojej rodziny. Popularność pakietów medycznych w Polsce z każdym rokiem rośnie i coraz więcej osób decyduje się z nich skorzystać. Dzieje się tak po części dlatego, że nasza publiczna służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia i odstrasza długimi kolejkami. Jednocześnie rośnie dostępność do prywatnych placówek, w których można wykorzystywać pakiety medyczne.
Pakiety medyczne warto wykupywać przede wszystkim ze względu na łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów. Tutaj nie są potrzebne skierowania, nie trzeba też czekać kilka miesięcy w kolejce. Takie placówki mają także długie godziny otwarcia, dzięki czemu również osoby pracujące, w dogodnym czasie mogą dostać się do lekarza. Ważną zaletą jest także fakt, że wiele spraw można załatwić online. Dotyczy to rejestracji, zmiany terminów wizyt czy odbierania wyników badań. Ważne jest także to, że z pomocy lekarskiej będzie można skorzystać również poza swoim miejscem zamieszkania, na przykład w czasie urlopu.


Co oferują pakiety medyczne?


Pakiety medyczne występują zwykle w kilku wariantach. Każdy pacjent może wiec wybrać wariant, który odpowiada jego potrzebom i jest korzystny cenowo. W najtańszych podstawowych pakietach, które kosztują mniej niż 100 zł miesięcznie, można liczyć na dostęp do kilku najważniejszych lekarzy specjalistów i możliwość skorzystania z około pięćdziesięciu podstawowych badań. Pakiety droższe wzbogacane są o usługi rehabilitacyjne, opiekę stomatologiczną czy wizyty domowe. Im droższy jest pakiet tym więcej badań, zabiegów i dostępów do lekarzy specjalistów wchodzi w jego skład. Wykupując najdroższe pakiety można liczyć nawet na korzystanie z opieki szpitalnej i wykonanie części ważnych zabiegów. Aby skorzystać z danego pakietu konieczne będzie podpisanie umowy. Zwykle do wyboru jest kilka rodzajów płatności. Można więc zapłacić mniej za pakiet przy wpłacie jednorazowej za dłuższy okres z góry. Dostępne są także pakiety, gdzie płaci się niższą kwotę za podstawowy zakres ochrony, jednak w przypadku skorzystania z określonych procedur trzeba ponieść dodatkowe opłaty.